Što je autistično

Što je autist?

Autistična osoba je osoba koja ima poremećaj autističnog spektra (ASD), neurološko stanje koje utječe na društveni razvoj i interakciju. Čaj karakterizira poteškoće u verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji, ograničenim i ponavljajućim obrascima ponašanja, interesa i aktivnosti.

Karakteristike autizma

Karakteristike autizma mogu varirati od osobe do osobe, ali neke od glavnih uključuju:

  • Poteškoće u verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji;
  • Poteškoće u društvenoj interakciji;
  • Ponavljajuća i stereotipna ponašanja;
  • Ograničeni i intenzivni interesi;
  • Preosjetljivost ili senzorna hiposivnost;
  • Poteškoće u razumijevanju emocija i izraza lica;
  • Poteškoće u prilagodbi za promjenu;
  • Inteligencija iznad prosjeka u nekim područjima.

Dijagnoza i liječenje

Dijagnozu autizma postavljaju zdravstveni radnici, poput psihologa i psihijatara, promatranjem ponašanja i provođenjem specifičnih testova. Liječenje autizma uključuje multidisciplinarni pristup, koji može uključivati ​​bihevioralnu terapiju, radnu terapiju, govorne terapiju i obrazovnu intervenciju.

Utjecaj na obitelj i društvo

Autizam ne utječe samo na dijagnosticiranu osobu, već i na njegovu obitelj i društvo u cjelini. Obitelj autistike može se suočiti s emocionalnim, financijskim i socijalnim izazovima i treba se nositi s nedostatkom razumijevanja i uključivanja od strane društva.

važno je da je društvo informirano o autizmu i promiče uključivanje i poštovanje ljudi s ASD -om. Svjesnost i obrazovanje temeljni su da svi žive u skladu i uključivim.

  1. Upućivanja:
  2. autizam govori
  3. Nacionalno autistično društvo
  4. centri za kontrolu i prevenciju bolesti


autizam
Poremećaj autističnog spektra


Autizam je neurološko stanje koje utječe na društveni razvoj i interakciju.

Poremećaj autističnog spektra (ASD) je uvjet koji obuhvaća različite stupnjeve predanosti. Karakterizirana poteškoćama u verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji, ograničenim i ponavljajućim obrascima ponašanja, interesa i aktivnosti.

Karakterizirana poteškoćama u komunikaciji, socijalnoj interakciji i ponavljanju ponašanja, ali u različitim stupnjevima. Nema lijeka za autizam, ali terapijske intervencije mogu pomoći u poboljšanju kvalitete života.

Liječenje čaja uključuje multidisciplinarni pristup, koji može uključivati ​​bihevioralnu terapiju, radnu terapiju, govorne terapiju i obrazovnu intervenciju.

https://www.uautismspeaks.org/